Nowości
Zamów Newsletter

Podaj swój adres email by otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie:

Brak aktywnych sond.
Aktualnie w promocji
Karma dla Dzikich Paków -1Kg-2,60zł
2.60 2.50PLN
Soja - białko roślinne 1 kg
4.20 3.50PLN

 en

de

 

 

Ryby w oczku wodnym

Piękne,interesujące,ruchliwe,mieniące się różnymi barwami ryby na pewno są ozdobą każdego oczka wodnego,jednak nie można zapominać że do życia potrzebują one pokarmu zawierającego białko.Białko to jaja i larwy innych mieszkańców zbiornika,skrzek żab i narybek.Również specjalny pokarm dla ryb może stać się źródłem problemów.Jeżeli ryby otrzymują go zbyt dużo,w wodzie pozostają resztki i zwiększa się podaż składników odżywczych.W takiej sytuacji trudno jest utrzymać równowagę biologiczna.Również w przypadku zbyt szybkiego ogrzania zaburzona zostaje równowaga.Tylko większy zbiornik wodny posiadający wiele zatoczek i obsadzony podwodnymi roślinami,stwarza słabszym prześladowanym zwierzętom szansę ucieczki.Ile ryb można umieścić w zbiorniku? OBOWIĄZUJE JEDNAK ŻELAZNA REGUŁA:ryba o dł.10 cm musi mieć zapewnione przynajmniej 0,5 m 2 pow.wody i ok. 50 l wody.Woda w stawie powinna być czysta i dobrze natleniona,nie powinna zawierać chloru i innych zanieczyszczeń.Natlenianie wody jest podstawowym problemem.Rozwiązujemy go przez montowanie pomp lub budowe strumieni ,fontan czy uprawę roślin podwodnych.Oczko wodne powinno być odpowiednio duże i głębokie aby umożliwiło by rybom przetrwanie zimą.Dno oczka można wysypać czystym piaskiem lub żwirem.Podłoże takie umożliwia rybom i żabom zagrzebywanie się tam i letargowanie do wiosennego ocieplenia.

koi1

Ryby do zbiornika wodnego.

Złota Rybka – ( karaś ozdobny) bardzo popularna ryba ,nadająca się do mniejszych oczek wodnych.Jest tania,mało wymagająca i mniejsza.Ponieważ jest rybom stadną do zbiornika trzeba wpuścić kilka sztuk.Bardzo łatwo przywiązuje się do człowieka.Ponieważ jest mało kłopotliwa możę nawet przetrwać zimę w ogródku wodnym,a poza tym odznacza się atrakcyjnym,błyszczącym ,czerwonym ubarwieniem,wielu odcieniach.Ostateczne ubarwienie osiaga dopiero w drugim roku życia w wodzie o podwyższonej temperaturze.Znane formy ozdobne to:welon,schubunkin,kometa,lwia głowka.

Karaś ozdobny

Animal 453

Lwia główka

Animal 397

Kometa

Animal 484

Shubunkin

Animal 430

Karp Koi – jest to najpiękniejsza ryba stawowa,zarówno pod względem ubarwienia ,jak i wielkości.karpie koi można chodować tylko w dużych i głębokich zbiornikach,co najmniej 150 cm aby zapewnić im bezpieczne zimowanie.Koi jest rybom długowieczna i duża,osiągająca rozmiary nawet do 70 cm dł,Ryby uchodzą te za dośc trudne w hodowli w Polsce, z uwago na zbyt chłodny klimat.Karpie koi są w bardzo wielu odmianach kolorystycznych,ubarwienie ,kształt łusek,sumetria ciała pozwoliła na skatalogowanie wartościowych odmian pochodnych.

keeping-fish

Klasyfikacja KOI

Mango_koi

Złota orfa - (jaź)-jest to odmiana jazia pospolitego jaskrawo ubarwiona.Kolor ma podobny do złotych rybek ale jest od nich większa i dłuższa.To piękna ,stadna ryba,zapewnia ruch w większym zbiorniku.Ryby podpływają całym stadem tuż pod powierzchnią wody i łapią owady.Szybko oswajają się z karmieniem.W krótkim czasie osiagają maksymalną długość 50 cm.

Animal 540

Lin – do oczek wodnych istnieje odmiana o białym o żółtym ubarwieniu,pływa z reguły przy dnie i należy do ryb o bardzo pożytecznych,oczyszcza bowiem staw z martwych resztek oraz rozmaitych drobnych robaków.Zimuje na dnie stawu,zagrzebany w mule.Żyje w wodach stojących , także w stawach hodowlanych z karpiem.

zloty lin

Jesiotr - Budowa typowa dla jesiotrów. Cechą charakterystyczną są wyrostki na pokrywie skrzelowej oraz gwiazdkowatego kształtu, małe płytki kostne pokrywające skórę. Rostrum długie. Grzbiet jasnoszary do ciemnobrązowego. Osiąga do 2 m długości i 100 kg masy ciała. Żywi się rybami i bezkręgowcami.Dojrzałość płciową osiąga w wieku około 14 lat. Ryba poławiana na dużą skalę ze względu na smaczne mięso oraz ikrę z której wyrabiany jest kawior. Hodowana w gospodarstwach rybnych. Prezentowana w dużych akwariach publicznych.Jest bardzo wiele odmian gatunków jesiotra

Animal 472

Animal 473

Wydrukuj

Panel klienta
Panel klienta
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Twój koszyk jest pusty
Płatności

 

dotpay

Pay Pall

Dostawa

 

Kurier GLS Poland

 

1.Wpłata na konto:
Przesyłka 30 kg mix produktów.

waga od 1kg-30 kg 16,50zł

2.Za pobraniem (zapłata kurierowi)

waga od 1kg-30 kg 24zł

dostawca_pocztapolska_rybyo

Poczta Polska

1.List Polecony+koperta

waga do 0,900 kg - 10,00 zł

logo[1]

Kurier JAS-FBG.S.A

1.Wpłata na konto:

Przesyłka Paleta- 600kg-150zł

2,Wpłąta na konto:

PrzesyłkaPaleta-1000kg-180zł

 

 

Numer konta PKO.SA

1301666378[1]

Dane do przelewu bankowego:

Zygmunt Śliwiński ul.Tuwima 8

63-400 Ostrów Wielkopolski

nr.konta: 10102022670000450200217265

 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.

Złota Rybka

Sklep dla gołębi
1299061546[1]